PRIMARIA MORENI

INFORMATII UTILE

BURSA LOCURILOR DE MUNCĂ - 1.000 de locuri de muncă disponibile

Astăzi, s-a desfăşurat la Moreni Bursa locurilor de muncă, acţiune organizată de Agenţia Judeţeană pentru Ocuparea Forţei de Muncă Dâmboviţa în colaborare cu Primăria municipiului Moreni şi Consiliul Judeţean Dâmboviţa.

Au fost disponibile 1.000 de locuri de muncă puse la dispoziţie de 34 angajatori în meseriile agent de pază, croitor, confecţioner, electrician auto, tinichigiu, lăcătuş mecanic, sudor, tâmplar, ospătar, bucătar, patiser, şofer autocamion, funcţionar administrativ, operator, inginer producţie, etc. De asemenea, au fost vacante şi câteva sute de locuri de muncă pentru personalul necalificat.

Pentru ofertele angajatorilor s-au prezentat la Bursa locurilor de muncă de la Moreni aproximativ 200 de persoane, dintre care 35 au fost angajate pe loc.