Anunt BURSA LOCURILOR DE MUNCA

Consiliul Județean Dâmbovița și Primăria Municipiului Moreni au deosebita plăcere de a vă invita să participați la BURSA LOCURILOR DE MUNCĂ, organizată în colaborare cu Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă. Evenimentul va avea loc Vineri, 12 iulie 2013, în Municipiul Moreni, la Clubul Flacăra, începând cu ora 10,00.

Evenimentul organizat este orientat în direcția îmbunătățirii capacității de ocupare a șomerilor și a persoanelor inactive, propunându-și să-i susțină în demersurile lor de ocupare a unui loc de muncă sau de dezvoltare a unei afaceri corespunzătoare abilităților proprii.

Considerăm că în această perioadă, marcată de efectele crizei economice este nevoie de multă implicare, coeziune și coerență în acțiune din partea tuturor factorilor responsabili din sfera economico-socio-instituțională.